категорії: блоґ-запис

Sunday Борщ про Сумно?

теґи: Богдан Логвиненко, Павло Чуйко, сумно

Sunday БОРЩ з Богданом Логвиненко from Sasha Shagi on Vimeo.

Буває по різному: ідея народилась, пожила трішкі, забулась, почала затухати і зовсім зникла. Трапляється, що ідея дозволяє жити і кожен твій день наповнюється новими незнайомими смислами, а ультра-ідейним фанатикам – і зовсім спати ночами не дає. Джері Рубін, засновник руху американських йіппі, говорив: "Першим ділом – дійте. Аналізувати будете потім. Імпульс – а не теорія – дозволяє здійснювати великі стрибки замість маленьких кроків. Теоретична основа приходить тоді, коли люди починають усвідомлювати, що  вони натворили – після того, як вони це зробили. 

 

Які труднощі нас зазвичай чекають за стіною плану дій для досягнення твоєї великої мети? Відсутність під рукою команди професіоналів? Бюрократичні фонди, до яких не можливо достукатись або потрібно як мінімум пройти курси спеціалізованих фандрейзерів, щоб тебе почули? Бізнес – великий чи маленький? Або ми самі?

 

Ясно одне – ідеї є, і в кожного свій шлях досягнення своєї мети.  

 

17 січня в день виборів Президента України в контексті ініціативи Новий Громадянин та платформи соціально-значимих ідей та проектів Big Idea формація Garage Gang запустила проект Sunday Борщ.

 

Sunday Борщ збирає за спільним столом активістів, художників, представників громадських ком’юніті, молодого бізнесу та людей з ідеями. Sunday Борщ – це дружня трапеза, яка функціонує у вигляді процесу фінансування грантів, призначених для підтримки незалежних ідей та ініціатив. Розмір грантів формується залежно від кількості проданих запрошень на Борщ. Присутні гості голосують за ідеї, представлені в «меню» події. Автору ідеї, яка зібрала більшість голосів, вручається грант на подальшу розробку власного задуму. Ідеї презентуються на платформі www.biggggidea.com. 

 

Проекти, представлені на подіях Sunday Борщ – успішні соціально відповідальні стартапи з амбітними цілями, які були засновані протягом двох-трьох минулих турбулентних років. Кожен інгредієнт ключових новаторських рішень, зроблених в процесі перетворення ідей у реальні проекти, буде покладений на стіл перед аудиторією. Sunday Борщ – це альтернативний простір, де нові громадяни представляють свої надихаючі історії, популяризують активну позицію, демонструюють реальний приклад втілення ідей та спонукають до власних усвідомлених дій.

 

На першій події Sunday Борщ свої успіхи презентували засновники культурної спільноти Богдан Логвиненко та Павло Чуйко. Блогери, критики та активісти Богдан Логвиненко та Павло Чуйко поділилися досвідом організації мистецьких акцій ("Другий день народження сучукркультури", "День народження Миколи Хвильового" тощо), ініціатив екологічних заходів та створення мистецьких інтернет-проектів. Також спікери презентували новий старт-ап Ятки – інтернет-крамницю "культурно-мистецьких" речей. 

 

В результаті голосування перемогла ідея Дмитра Лісенбарта "Паралельний світ" та отримала грант у розмірі 1550 грн.

 

Участь громадян у фінансуванні ідей та безпосередньому голосуванні є ключовими елементами. Представлення ідеї для голосування є умисно простим та звільненим від бюрократичних процедур. Такий підхід за активної участі відвідувачів події може стимулювати і промотувати експериментальні, критичні та творчі практики, які не можуть отримати підтримку у фондах та громадських організаціях. Більше того, формат Sunday Борщ є платформою для побудови власної мережі підтримки і виходить за рамки суто грошової допомоги. Сумма гранту, яку отримує автор, може бути обмеженою на відміну від користі, яку проекту приносить підтримка, досвід та зв'язки присутніх у залі.

 

Sunday Борщ – це альтернативний простір, де нові громадяни представляють свої надихаючі історії, популяризують активну позицію, демонструюють реальний приклад втілення ідей та спонукають до власних усвідомлених дій.